Co stosować na trądzik

Kłopot trądziku sięga nie tylko nastolatki, czy też osób młodych, lecz zdarza się również pośród ludzi w wieku starszym, dojrzałych.

Pojawia się wtedy tzw. trądzik różowaty. Nie możemy też mówić, iż ten kłopot dotyka zaledwie płci żeńskiej, lub zaledwie mężczyzn, gdyż styka on przedstawicieli dwóch płci. Jednych dotyka w mniejszej skali, innych bardziej, a wszak innych w ogóle.

Podobnie jak na wszelkie dolegliwości, tak samo i na trądzik mamy różnego rodzaju schematy leczenia. Należą do nich sposoby powszechne i farmakologiczne typu oriflame. Skupię się jednak na tych pierwszych, bo to one często pokażą się nieocenione i najskuteczniejsze. Niezastąpione w medycynie niekonwencjonalnej są parówki z ziół. W wypadku trądziku należy się je praktykować mniej więcej 3 razy w tygodniu, z ziół szałwii, rumianku czy też kwiatu lipy. Nie każdy jednakże to uwielbia, więc jest jeszcze jeden naturalny, ziołowy sposób: kompres. Najprostszy i najbardziej skuteczny to taki, by dwie łyżki siemienia lanego zalać szklanką wrzątku i gorący okład położyć na 20 minut na twarz.

Zapewne nie raz słyszeliście, że na wiele dolegliwości kosmetycznych nietypowo fenomenalne i skuteczne są drożdże. Też w przypadku trądziku wyposażone są w zbawienne zachowanie i regulują pracę gruczołów łojowych. Taka maseczka stanowi niebywale prosta i szybka w przygotowaniu. Do 2 dag drożdży dodajemy mleko i mieszamy, a w kolejnym kroku taką gęstą masę nakładamy na twarz. Zmywamy ciepłą wodą a potem opłukujemy twarz zimną, dla poprawienia krążenia. Maseczka z plasterków ogórków też okazuje się skuteczna, ale w wypadku niewielkich zmian na twarzy.

Ogórek sprawia, że twarz nabiera blasku i redukuje przebarwienia. Trzeba chociaż nadmienić, że nawet najskuteczniejsze rodzaje naturalne nie zastąpią pójścia u specjalisty.

Komentarze:

Amelia
Nie ma chyba gorszego kłopotu, jak trądzik przed domówką. Sobota wieczór a tu pokazuje się okropny pryszcz i co wtedy? Może ktokolwiek poleci jakikolwiek domowy środek? Czy też zna dyżury aptek w okolicy o tej porze?
Filip
Też borykałam się z trądzikiem, kilka lat. Ja udałam się do kosmetologa i polecił mi nadzwyczajne preparaty na noc i na dzień, takie które kupiłam w www.e-hurtownia-kosmetyczna.pl . W sumie od 1-wszego użytkowania kremu upłynęło 1,5 miesiąca. Czasami coś mi wyskoczy, ale to jest nic w porównaniu z tym co było.Powiązane słowa: